Nešto o župnom Caritasu PDF Ispis E-mail
Nada   
Subota, 09 Siječanj 2010

DEUS CARITAS EST


 

ili «Bog je Ljubav» je dokument pape Benedikta  XVI  kroz koji se provlači misao jedinstva ljubavi u stvaranju i u povijesti spasenja i Caritas – ljubav  Crkve kao «zajednice ljubavi».

Mnogo riječi ljubav, Ljubav, Caritas, a sve možemo svesti na zajedničko, u zajednici vjernika pomoć čovjeku kome su uskraćena dobra potrebna za dostojanstven život.

Iz takovoga razmišljanja proizlazi da su svi ljudi župne zajednice Caritas i svi bi trebali stremiti k tome da u svojim mogućnostima tome pridonesu.

 

U našoj župnoj zajednici djeluje grupa volontera odnosno zajednica Caritas, koja svojim radom pokušava «otkriti» potrebite, pomoći  im svojim snagama, te iznaći mogućnosti uključivanja svih «ljudi dobre volje» župne zajednice. Dakle, mi smo ti koji samo «kanaliziraju», sredstva i dobru volju prevesti od onih koji to mogu  dati, onima koji to trebaju primiti. Što smo učinili u toku ove godine, možda i nije puno, možda i nije ono što bi zadovoljilo sve potrebite, ali to je mali iskorak u pokretanju nečega što bi trebalo rasti. Možemo spomenuti akciju prikupljanja sredstava u naravi i novcu te podjelu istih za Uskrsne i Božićne blagdane, akciju  organiziranja Uskrsnog doručka za beskućnike, u suradnji s Caritasom zagrebačke nadbiskupije akciju dobrovoljnog davanja krvi, akciju  prikupljanja sredstava za školski pribor, akciju podjele drva za ogrijev potrebitima,  povremeno plaćanje režija korisnicima, obilazak bolesnih uz pomoć u kući, dostave paketa sa hranom pojedinim obiteljima. Uz to višak hrane, robe, igračaka i školskih potrepština podijeljeno je Caritasovim domovima u Vugrovcu i Savica-Šanci gdje su djeca predškolskog i školskog uzrasta, u dom Oborovo te u kuću sestara Majke Tereze u Jukićevoj ulici. Za sada vodimo popis od tridesetak domova što samačkih, što obiteljskih. Također pokušavamo surađivati sa svim zajednicama naše župe te socijalnim radom općine Maksimir.

Osim toga volonteri Caritasa dežuraju svakog utorka u jutarnjem terminu od 10-11 sati te u popodnevnom od 17-18 sati za sve one koji osjećaju potrebu doći i donijeti ili zatražiti pomoć.

 

To je naš Župni Caritas, koji  kao zajednica surađuje s Caritasom zagrebačke nadbiskupije  te hijerarhijski s Hrvatskim Caritasom, ali ne zaboravite, Caritas to smo mi, svi članovi župne zajednice koji kroz svoju vjeru trebamo živjeti djelotvorno, tj. u svakom potrebitom vidjeti  stvorenje Božje, jer... Bog je Ljubav.   

Zadnja Promjena ( Srijeda, 01 Lipanj 2016 )
 
Sljedeća »

Blic Vijesti

Dječji zbor

 
sveci4.jpg

Ankete